Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nurettin Özdebir’in Fabrikamıza Ziyareti

Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nurettin Özdebir’in Fabrikamıza Ziyareti

Demir ve Metal işleri sanayi Komite üyesi bulunduğum ASO’nun YK Başkanı Sn. Nurettin Özdebir davetlim olarak bugün fabrikamıza ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında kendilerine sektörümüzün temel sorunları iletildi. Özellikle sektör işletmelerimizin İSG kapsamında “çok tehlikeli” iş grubunda yer alması nedeniyle karşı karşıya bulunduğumuz mevzuat zorlukları dile getirilerek bu konuda işletmelerimizi rahatlatacak önlemler için kendilerinden girişimde bulunmaları talep edildi. Örneğin, çok tehlikeli işler sınıfındaki gerçekten tehlike risklerinin çok yüksek olduğu bazı sektörlere göre ısıl işlem işletmelerinin tehlike risklerinin daha düşük olması sebebiyle farklı sınıflandırmalara gerek duyulduğu, bu tür sınıflandırmaların yasal düzenlemelerle sağlanmasının gerekleri anlatıldı. Mesela bir demir-çelik fabrikası, bir petrol rafinerisi ya da bir maden işletmesi ile bir fason ısıl işlem tesisinin risk değerlerinin aynı tutulamayacağı anlatıldı.
 
Sayın Başkan bu konuları not alarak gerekli girişimlerde bulunacağını ve takipçisi olacağını söyledi. Ayrıca sohbetimiz sırasında MISAD tarafından başlatılan ısıl işlem eğitim çalışmaları ayrıntılı olarak kendilerine aktarıldı.
 
Sayın Başkan’a ziyaretlerinin anısına Akalın Isıl İşlem, MISAD ve ASO’yu temsilen bir plaket taktim edildi. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.
Abdullah AKALIN